Retraflex

Rewolucja w sprzątaniu!
Kolejna generacja systemu chowanego węża!

Retraflex to rewolucyjny system chowanego węża nowej generacji pozwalający ukryć w ścianie nawet do 18 metrów węża (dostępne są węże 9,12,15 i 18 metrowe), który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam schowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go potężna siła ssąca wytwarzana przez odkurzacze centralne Cyclo Vac!

Dzięki temu nigdy nie będziesz musiał zmagać się z przenoszeniem i magazynowaniem niewygodnego zwoju węża ssącego w szafie lub garderobie!

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu , znajdującym się wewnątrz ściany, pod posadzką lub w suficie. Instalację taką oczywiście wykonuje się wcześniej na etapie budowy budynku lub podczas jego remontu.

Nowej generacji system chowanego węża Retraflex przystosowany jest do montażu w budynkach murowanych, dzięki czemu jego montaż jest jeszcze prostszy, a cała konstrukcja jeszcze bardziej niezawodna!

Jedno gniazdo ssące Retraflex z wężem 18-metrowym pozwala na posprzątanie co najmniej 250m2 powierzchni. Sam wąż ssący jest bardzo lekki, elastyczny i odporny na zagniecenia a specjalny pokrowiec którym jest pokryty chroni przed uszkodzeniem samego węża, a także uszkodzeniem i porysowaniem nim mebli, schodów, podłóg itp. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść, zwolnić obrotową dźwignię i zassać wąż z powrotem do instalacji po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą operację. Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji czyści także pokrowiec węża, dzięki czemu unika się jego zabrudzenia.

Ojczyzną systemów centralnego odkurzania są Stany Zjednoczone i Kanada. Tam też 15 lat temu został zamontowany po raz pierwszy system chowanego węża współpracujący z odkurzaczem centralnym. Do dzisiaj korzystają już z niego miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie. System Retraflex rozwija technologię systemów chowanego węża i jest w całości produkowany w Kanadzie.

Retraflex to już kolejna, udoskonalona generacja systemu chowanego węża, która oferuje jeszcze większe możliwości, a także poprawioną estetykę wyglądu i funkcjonalność samego gniazda ssącego.


Charakterystyka i zalety systemu Retraflex:

Duży zasięg: Nawet do 18m węża ssącego schowanego w ścianie pozwala na posprzątanie co najmniej 250m2 powierzchni z jednego gniazda Retraflex.

Wygoda: Stosując system Retraflex unika się przenoszenia i przechowywania niewygodnego zwoju z wężem ssącym oszczędzając tym samym miejsce w szafie, czy pomieszczeniu magazynowym.

Łatwy i szybki dostęp: W każdej chwili możemy błyskawicznie wysunąć z gniazda tyle węża ile potrzebujemy do posprzątania zabrudzeń.

Automatyczne chowanie: Po zakończonym sprzątaniu wąż ssący zostaje samoczynnie zassany do instalacji. W tym celu wykorzystywana jest tylko i wyłącznie siła ssąca odkurzaczy Cyclo Vac

Czysty pokrowiec: Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną Cyclo Vac w trakcie zasysania węża do instalacji pozwala utrzymać w czystości pokrowiec węża.

Wszechstronne zastosowanie: Możliwość instalacji w większości nowobudowanych i już istniejących domów i apartamentów.

Oszczędna instalacja: Dłuższy niż w przypadku standardowej instalacji wąż ssący to mniej gniazd ssących w budynku, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładu pracy w trakcie instalacji systemu Retraflex.

Zdalne sterowanie: Dzięki rękojeści z wbudowanym nadajnikiem i zamontowanemu przy jednostce centralnej odbiornikowi fal RF istnieje możliwość zdalnego sterowania odkurzaczem z rękojeści Retraflex.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ